W 2019 roku ma ruszyć budowa tzw. kładki berdychowskiej. Ma połączyć Chwaliszewo z rejonem kampusu Politechniki Poznańskiej (Berdychowo).

Miasto rozpisało konkurs na stworzenie koncepcji architektonicznej dla kładki pieszo-rowerowej, która ma ułatwić mieszkańcom przeprawę przez Wartę i Cybinę.

Poznań ma już zabezpieczone pieniądze zarówno na projekt jak i na budowę obiektu.

Będzie on wybudowany bez żadnych zabytkowych elementów. Wcześniej planowano, aby do konstrukcji kładki włączyć przęsła ze starego mostu kolejowego na Starołęce. Gdy PKP zażądało od urzędników zwrócenia kosztów ich magazynowania Urząd Miasta zrezygnował wykorzystania elementów.

-Wartością dodaną zadania jest możliwość aktywizacji południowej części Ostrowa Tumskiego, poprzez uporządkowanie przestrzeni oraz zwiększenie dostępności terenu dla mieszkańców – mówi Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Miasta Poznania.

Miasto określiło wytyczne, którymi muszą kierować się architekci uczestniczący w konkursie: jakość i atrakcyjność dla użytkowników, a także mieszkańców i osób postronnych odwiedzających tę okolicę. Obiekt musi wpisywać się w sposób harmonijny w pejzaż miasta. Nie może ingerować w osie widokowe i przesłaniać panoramy Ostrowa Tumskiego i Katedry. Zaprojektowana kładka musi wyróżniać się wysokiej jakości architekturą, zarówno w zakresie formy, jak i dbałości o detale.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *