Prace nad projektem planu zagospodarowania dla os. Lecha wkraczają w decydującą fazę. Po wielu konsultacjach z mieszkańcami kolejnym krokiem jest rozstrzygnięcie ich uwag przez prezydenta.

Prezydent ma rozstrzygnąć uwagi zgłoszone do projektu planu dla os. Lecha jeszcze w maju.

Zgodnie z informacjami przekazanymi nam przez Miejską Pracownię Urbanistyczną w wyznaczonym terminie mieszkańcy zgłosili 6 uwag.

Jedna dotyczyła kwestii formalnych, a w trzech kolejnych autorzy zgłosili potrzebę wzbogacenia zieleni w kilku miejscach na osiedlu.

Swoje uwagi zgłosiła również spółdzielcza Rada Osiedla Lecha i Czecha. Radni zwrócili się do planistów o usunięcie możliwości wybudowania budynku sportowo-rekreacyjnego w centralnej części osiedla. Mieszkańcy wolą, aby pozostał tu teren zieleni.

Ziemia w środku osiedla obecnie należy do prywatnego właściciela. Projekt planu daje mu możliwość wybudowania dwukondygnacyjnego budynku.

Usunięcie budynku z projektu postulowała jeszcze druga uwaga podpisana przez 400 mieszkańców.

– Po rozstrzygnięciu uwag przez prezydenta projekt zostanie skierowany do Rady Miasta Poznania celem uchwalenia – mówi Łukasz Olędzki, rzecznik Miejskiej Pracowni Urbanistycznej. – Taki projekt najpierw jest przedmiotem obrad Komisji Polityki Przestrzennej, a później trafia na sesję Rady Miasta gdzie radni mogą podjąć uchwałę o planie miejscowym – uzupełnia.

Według zapowiedzi MPU, jeśli nie będzie potrzeby ponawiania procedur to ostateczne uchwalenie planu dla os. Lecha nastąpi w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *