fot. Justyna

Miały działać w kwietniu, dziś świecą się tylko na żółto. Mieszkańcy dopytują, kiedy na ulicy Starołęckiej zacznie funkcjonować sygnalizacja świetlna.

Na początku roku ZDM informował, że światła zaczną tu działać w kwietniu. – Jest połowa maja, a światła nadal nie działają. Coś się chyba jednak tutaj zaczyna dziać? – pyta mieszkaniec Starołęki.

Wczoraj przy sygnalizatorze pojawiła się ekipa, która przeprowadziła przegląd techniczny. – Pojawiło się kilka problemów, wykonawca musi dokonać paru korekt. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to sygnalizacja  powinna zacząć działać na początku czerwca – informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

W 2011 roku Zarząd Dróg Miejskich zamontował lustro na niebezpiecznej krzyżówce z torami tramwajowymi, w styczniu pojawił się tutaj sygnalizator. Jak zacznie działać, czy będzie się tutaj korkować bardziej niż zwykle? ZDM twierdzi, że nie, bo ruch sygnalizacja będzie zatrzymywać tylko w razie potrzeby. – Będzie się tu paliło cały czas światło zielone dla kierowców, dopiero gdy będzie nadjeżdżał tramwaj światło zmieni się na czerwone, żeby samochody się zatrzymały i dały możliwość przejazdu tramwajowi – dodaje Agata Kaniewska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *