Dziedoszańska 10 – pod tym adresem zarejestrowanych jest ponad 45 firm. Latem ma to się zmienić, bo na terenie za osiedlem Orła Białego ulice mają zmienić swoje nazwy.

Geopoz chce zmienić nazwy sześciu dróg wewnętrznych w okolicy ulic Krzywoustego i Kurlandzkiej. Urzędnicy ulice na tym terenie chcą nazwać imionami Stanisława Zwierzchowskiego, Jana Czochralskiego, Józefa Węglarza, Wiktora Jankowskiego, Kazimierza Drewnowskiego, Adama Kręglewskiego.

O wyrażanie opinii na ten temat urzędnicy poprosili Radę Osiedla Żegrze. – W chwili obecnej klienci  przedsiębiorstw zlokalizowanych pod adresem Dziadoszańska 10, a także listonosze i kurierzy mają problem z dotarciem i dostarczeniem paczek do poszczególnych firm. Wszystko przez to, że mają one jeden, spójny adres. Sprawia to wszystkim olbrzymi kłopot, uważamy, że zmiana nazewnictwa to dobry sposób, żeby uporządkować te punkty adresowe. Każde przedsiębiorstwo będzie miało oddzielny numer, także problem adresowy zostanie rozwiązany – mówił Łukasz Kapustka – przewodniczący Zarządu Osiedla Żegrze.

Rada Osiedla Żegrze uważa, że potrzebna jest nie tylko zmiana nazw ulic w tym rejonie, ale także ich remont. – Zdajemy sobie sprawę, że zmiana nazw ulic generuje koszty, ponieważ firmy będą musiały na przykład wymienić pieczątki czy wizytówki i mamy pomysł , jak zrekompensować właścicielom firm te niedogodności. Chcemy, o co już wnioskowaliśmy w ubiegłym roku do prezydenta Poznania, aby te wszystkie uliczki, które są zresztą uliczkami miejskimi, zmodernizować. Chcemy, aby wszystkie dziury zniknęły, żeby wszyscy mogli wygodnie dojechać do poszczególnych firm, nie obawiając się uszkodzenie samochodu – dodaje Łukasz Kapustka.

Projekt uchwał na temat zmiany nazw ulic jest już na biurku przewodniczącego komisji kultury. Stamtąd trafi pod głosowanie radnych. Goeopoz zakłada, że zmiana nazewnictwa może nastąpić latem tego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *