Przy SP2 trwa obecnie budowa nowego boiska wielofunkcyjnego.

Jeszcze w tym roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 na os. Jagiellońskim będą mogli skorzystać z nowego orlika. Boisko będzie wielofunkcyjne.

Przy SP2 będzie można pograć nie tylko w piłkę nożną, ale również w siatkówkę i piłkę ręczną. Boisku będzie towarzyszyć otwarta dla mieszkańców altana z grillem, do tego stolik szachowy i stół do pingponga.

Będzie to boisko w formie tzw. Orlika Open, podobne do tego, jakie już istnieje na os. Rusa.

„Dwójka” prowadzi obecnie jeszcze nabór uzupełniający do klasy czwartej oraz siódmej. Klasa siódma jest dwujęzyczna. Dyrekcja zaprasza wszystkich rodziców do zgłaszania dzieci z predyspozycjami do nauki języków.

Jesteśmy po wynikach egzaminów gimnazjalnych z języka angielskiego i jesteśmy bardzo zadowoleni, ponieważ stuprocentowych wyników mamy bardzo dużo – mówi Agata Ratajczak, dyrektorka SP2.

W budynku Szkoły Podstawowej nr 2 działa jeszcze wygaszane Gimnazjum nr 23.

Dyrekcja zaznacza, że w szkole nie zadaje się obowiązkowych, pisemnych zadań domowych. – Młodzi ludzie nie mieli czasu na realizowanie swoich zainteresowań. Często wiązało się to z różnymi frustracjami, dlatego postanowiliśmy wycofać zadania pisemne i w tym momencie uczniowie mają więcej czasu na przygotowanie do testów i sprawdzianów – mówi Agata Ratajczak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *