fot. T.Macowicz

We wtorek 16 października Rada Miasta podjęła uchwałę o rozpoczęciu prac nad Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego dla os. Polan.

Określa on co można a czego nie można wybudować w danym miejscu. O sporządzenie dokumentu starają się sami mieszkańcy osiedla. Chcą uniemożliwić budowę nowego bloku przy Parku Rataje. Prywatny inwestor chce postawić tam 4-kondygnacyjny budynek mieszkalny.

Jeśli w planie nie będzie odpowiedniego zapisu wtedy inwestor nie dostanie pozwolenia na budowę. Jednak jeśli inwestor uzyska pozwolenie na budowę przed wejściem planu zagospodarowania w życie, wtedy projektanci najprawdopodobniej uwzględnią blok.

Taki plan miejscowy oczywiście może nie dopuścić do takiej budowy, natomiast wiąże się to z konkretnymi odszkodowaniami, które miasto będzie musiało wtedy wypłacić – tłumaczy Łukasz Olędzki, rzecznik prasowy Miejskiej Pracowni Urbanistycznej.

Może się więc okazać, że zarysy nowego bloku pojawią się na planie. W ten sposób miasto uniknęłoby pozwu sądowego o odszkodowanie.

Prace nad planem będą toczyć się przy udziale mieszkańców. Pierwsze konsultacje społeczne dotyczące projektu odbędą się jeszcze w tym roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *