fot. SP 64

Są pieniądze na modernizację szkół na Ratajach i Nowym Mieście. Będą docieplone, otynkowane i wyremontowane.

Do końca 2019 roku zmodernizowanych zostanie pięć poznańskich szkół, w czym Szkoła Podstawowa nr 64 z osiedla Orła Białego. – Planowana jest m.in. izolacja ścian zewnętrznych, podłóg i stropodachów warstwą wełny mineralnej, wymiana stolarki drzwiowej i okiennej oraz modernizacja instalacji centralnego ogrzewania. – informuje biuro prasowe UMP. Teraz trzeba czekać aż miasto ogłosi przetarg, a wykonawca wejdzie na plac budowy. – Chcielibyśmy, aby szkoła kolorystyką nie odbiegała od tego, co już mamy zarówno w budynku, jak i na zewnętrznej ścianie frontowej. Szkoła jest odmalowana na kolory pastelowe – mówi Romualda Niemczal, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 64.

W 2017 roku Poznań uzyskał dofinansowanie do termomodernizacji m.in. w  Szkole Podstawowej nr 20 na os. Rzeczpospolitej, nr 23 na os. Jagiellońskim, nr 46 – przy ul. Inowrocławskiej oraz w Zespole Szkół nr 6 na Szczepankowie. – To kolejne, a przede wszystkim skuteczne, działanie Poznania i Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta. W zeszłym roku uzyskaliśmy bowiem dotację w wysokości prawie 13 mln zł na termomodernizację ośmiu szkół. Prace te powinny się zakończyć do końca tego roku. Dzięki nim podniesie się jakość naszych budynków oświatowych – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Miasta Poznania.

Dofinansowanie pochodzi z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Zarząd Województwa Wielkopolskiego podjął decyzję o przyznaniu unijnych środków na projekt „Poprawa efektywności energetycznej placówek oświatowych na terenie Miasta Poznania”.

Jedna myśl nt. „Miasto zmodernizuje jeszcze więcej szkół”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *