fot. UMP

POSiR i Stowarzyszenie Architektów Polskich ogłosiło konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej plaży i kąpieliska nad jeziorem Maltańskim.

Chętni zgłoszenia mogą składać do 11 listopada. Mogą ponieść wodze fantazji, ale przestrzeń kąpieliska ma służyć rekreacji i umożliwić mieszkańcom Poznania aktywny wypoczynek. – Jak podkreślają organizatorzy konkursu, pod uwagę brane będą względy kompozycyjno-przestrzenne i funkcjonalno-użytkowe. Koncepcja zagospodarowania powinna uwzględniać uwarunkowania krajobrazowe oraz ideę kompleksu rekreacyjnego. – informuje Urząd Miasta Poznania.

Konkurs będzie się składał z dwóch etapów. Swoje koncepcje można nadsyłać za pomocą elektronicznego formularza, dostępnego tutaj.

Dla zwycięzcy nie przewiduje się zaproszenia do udziału w wykonaniu dalszych opracowań projektowych. – Zespoły zakwalifikowane do II etapu otrzymają zwrot kosztów udziału w konkursie. Ponadto każdy z czterech uczestników zaproszonych do II etapu, za uczestnictwo w konkursie i wykonanie pracy konkursowej otrzyma wynagrodzenie w wysokości 2500 zł (netto). – wyjaśniają urzędnicy.

Regulamin konkursu oraz wszelkie informacje znajdują się na stronie internetowej konkursu: www.malta-konkurs.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *