Ktoś dzwoni i mówi, że jest z policji lub CBA? Prosi o przekazanie pieniędzy? To oszust!

Po raz kolejny przez Poznań przetoczyła się fala prób oszustw „na policjanta”. Tylko 14 i 15 listopada Policja odnotowała, aż 20 takich zgłoszeń.

Niestety, dwa razy oszustom udało się wyłudzić pieniądze od seniorów. – 14 listopada br. na os. Piastowskim w Poznaniu do seniorki zadzwonił mężczyzna podający się za pracownika poczty – relacjonuje poznańska Policja. Oszust poprosił starszą panią o dane adresowe, ponieważ miał przygotować dla niej list. Po otrzymaniu danych rozłączył się. – Po chwili do seniorki zadzwonił inny mężczyzna. Przedstawił się jako Arkadiusz Korona z Centralnego Biura Śledczego. Powiedział seniorce, że grozi jej niebezpieczeństwo ze strony oszustów podających się za listonoszy – opisują zdarzenie policjanci.

Na koniec seniorka została poproszona przez głos w słuchawce o zapakowanie i wyrzucenie swoich oszczędności przez okno, skąd miały zostać odebrane i umieszczone w bezpiecznym miejscu. Później pieniądze miały zostać zwrócone właścicielce. Nigdy do tego nie doszło.

Wystarczy, że każdy z nas zadzwoni do osoby starszej, członka swojej rodziny i ostrzeże ją przed sposobem działania oszustów. Niech każdy senior powie o tym swojej sąsiadce lub sąsiadowi. W ten sposób błyskawicznie możemy przyczynić się do zwiększenia świadomości osób starszych o istniejącym zagrożeniu – apeluje poznańska Policja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *