Mieszkańcom Wartostrada się podoba, ale dochodzi tutaj do wypadków. Miasto ma przeanalizować zasady obowiązujące na ciągu pieszo-rowerowym.

Mieszkanka osiedla Piastowskiego zgłosiła nam problem braku jasnych zasad obowiązujących na Wartostradzie. Nie ma tutaj wyznaczonej granicy oddzielającej ruch pieszy i rowerowy.  – Wartostrada jest bardzo fajna, popieram tę inicjatywę, ale dla osób starszych mało widoczna jest granica miedzy pieszymi a rowerzystami. Dla osób które chodzą z kijkami jest po prostu niebezpiecznie. Dziś miałam taką sytuację, że pan jadąc rowerem wjechał we mnie. Po wypadku upierał się, że jechał po odpowiedniej stronie. Jeżeli Państwo możecie bardzo proszę o interwencję. – informuje nas mieszkanka osiedla Piastowskiego. Do zdarzenia na alei po ratajskiej stronie rzeki doszło w ubiegłym tygodniu.

Ze sprawą zwróciliśmy się do Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta UMP, które zarządza obecnie Wartostradą. – Cała organizacja ruchu na Wartostradzie została zatwierdzona przez Miejskiego Inżyniera Ruchu, oficera rowerowego i Zarząd Dróg Miejskich. Na tej podstawie przygotowaliśmy projekt i wykonaliśmy inwestycję. Natomiast oczywiście wszelkie uwagi będziemy brali pod uwagę i na pewno tego sygnału nie zbagatelizujemy – mówi Piotr Izydorski, Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta.

Wszelkie uwagi dotyczące Wartostrady można kierować pisząc maila na adres kp@um.poznan.pl lub zgloszenia@zdm.poznan.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *