Miejska Pracownia Urbanistyczna zaprasza na II etap konsultacji społecznych dotyczących projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Ostrowa Tumskiego.

Projekt planu „Rejon Ostrowa Tumskiego – część północna A” obejmuje teren nieczynnej elektrociepłowni. – W planie chodzi o zrewitalizowanie obiektu elektrowni, która od dwóch lat już jest nieczynna. Chcemy aby w części południowej była przestrzeń publiczna, ogólnodostępna dla mieszkańców. Planujemy również zabudowę mieszkaniową, taką, która nie przysłoni linii widokowych. Przewidujemy również miejsce na bulwar – mówi Łukasz Olędzki, rzecznik prasowy MPU.

Spotkanie z zespołem projektowym Miejskiej Pracowni Urbanistycznej, którego celem będzie zebranie opinii na temat przedstawionego projektu planu, odbędzie się w poniedziałek, 30 października 2017 r. o godzinie 17.00 w Budynku Głównym Bramy Poznania ICHOT na ul. Gdańskiej 2 w Poznaniu.

W kwestiach merytorycznych można kontaktować się z kierownik zespołu projektowego Katarzyną Derdą – tel. 61 8455 041 oraz Dariuszem Marcinkiem – koordynatorem projektu – tel. 61 8455 042.

Zbieranie opinii na temat projektu planu potrwa od 30 października do 17 listopada 2017 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *