fot. UMP

Obiekt ma 100 metrów. Jego otwarcie zaplanowano na 11 listopada, czyli na obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

Wyremontowana została droga wejściowa na szczyt kopca od strony zachodniej oraz platformy po stronie północnej. Zamontowane zostało nowe oświetlenie, iluminacja i monitoring oraz kamera umożliwiająca stały podgląd „na żywo”. – Po stronie zachodniej wykonano nową drogę z płyt betonowych, wykończoną opaską z kostki kamiennej i nowym ściekiem korytkowym.  Natomiast na szczycie kopca została wybudowana platforma w barwach narodowych, wyposażona w maszt i flagę, która łączy się za pośrednictwem schodów z nowowybudowaną platformą usytuowaną pod szczytem kopca. – informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Cieszę się, że udało się zrealizować cel i przywrócić ten obiekt w przestrzeni miasta w 100. rocznicę odzyskania niepodległości i wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Działanie to ma wymiar społeczny i patriotyczny. Nawiązuje do inicjatywy mieszkańców Poznania z 1919 roku – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Kopiec Wolności będzie użytkowany podczas najważniejszych uroczystości i rocznic.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *