W Parku Rataje mają pojawić się dwie lokomotywy oraz wagon restauracyjny. Będą to główne atrakcje wchodzące w skład Skansenu Średzkiej Kolei Powiatowej.

Najpierw trzeba jednak przygotować teren, na którym następnie ułożone zostaną tory kolejowe. – Pierwotny projekt musiał zostać zmieniony ze względu na wodę, która się tam pojawia – mówi Krzysztof Sas, wiceprezes zarząd spół Poznańskie Inwestycje Miejskie, która jest odpowiedzialna za przebieg prac. – Lada chwila wykonawca przystąpi do przygotowania terenu pod torowisko – precyzuje.

Zgodnie z zapowiedziami lokomotywy i wagon mają zostać ustawione w Parku Rataje w połowie lata. PIM zastrzega jednak, że dużo zależy od pogody oraz uzgodnień z PKP, które muszą udostępnić niezbędny sprzęt.

Lokomotywy mają zostać przetransportowane na specjalnych platformach i umieszczone na w parku od strony ul. Piłsudskiego.

Jednocześnie trwają prace nad wzbogaceniem zieleni. Szczególnie w okolicy placu centralnego, ponieważ już wcześniej mieszkańcy zgłaszali, że jest zbyt pusty.

W środę 20 czerwca uczniowie Szkoły Podstawowej nr 20 malowali donice, w których pojawi się dodatkowa roślinność. Docelowo donice mają zostać ustawione właśnie na placu centralnym.

Plac centralny ma zostać ukończony w lipcu. Ukończenie ogrodu zmysłów oraz toru rowerowego planowane jest na przełom lipca i sierpnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *