Miejscy urzędnicy podsumowali wysiłek inwestycyjny podjęty na Ratajach w ciągu ostatnich czterech lat. Jednocześnie zapowiadają kolejne prace.

Jedną z największych inwestycji na Ratajach była przebudowa estakady katowickiej. Na najbliższe lata również zapowiadane są remonty i modernizacje. Jedną z nich ma być budowa nowej trasy tramwajowej od ronda Żegrze do ul. Unii Lubelskiej.

– Budowa nowego odcinka trasy lepiej skomunikuje z resztą miasta duże osiedla przy ul. Falistej i Unii Lubelskiej. Liczymy na to, że dzięki niemu więcej osób będzie chciało korzystać z transportu publicznego. Za sprawą realizacji tego projektu zwiększy się też atrakcyjność terenów inwestycyjnych w tym rejonie – podkreśla prezydent Jacek Jaśkowiak.

Jedną z ważnych inwestycji  jest na pewno budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Zamenhofa i Obrzyca. Światła mają pojawić się jeszcze w tym roku.

Planowane są nie tylko inwestycje komunikacyjne, ale również rekreacyjne. Z całością można zapoznać się na filmie promocyjnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *