Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie podpisała z wykonawcą umowę na modernizację dwóch obiektów wchodzących w skład Toru Regatowego Malta.

W najbliższych dniach wykonawca będzie mógł rozpocząć prace. – Modernizację przejdą wieża sędziowska oraz budynek multimedialny. Wieża będzie modernizowana na podstawie już przygotowanego projektu. Wyremontowane zostaną wszystkie kondygnacje budynku, wymieniona zostanie elewacja i dach. Modernizację przejdzie również łącznik z budynkiem POSiR, przylegające do wieży podesty wraz ze schodami i balustradami oraz instalacja teletechniczna niezbędna do obsługi zawodów wioślarskich i kajakarskich. – informuje PIM.

Wykonawca musi jeszcze wykonać projekt dotyczący prac w budynku multimedialnym. – Wyremontowana zostanie sala konferencyjna i pomieszczenia wewnątrz budynku. W tym obiekcie wymienione zostaną również systemy klimatyzacji i wentylacji, ocieplony zostanie dach. – uzupełnia PIM.

Modernizacja ma zakończyć się w połowie maja. Obiekty Toru Regatowego Malta zostaną dostosowane do wymagań stawianych organizatorom największych, międzynarodowych imprez wioślarskich i kajakarskich. Pierwsza z nich – Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie – odbędzie się już w czerwcu przyszłego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *