PIM rozpisał przetarg na budowę szlaków turystyczno-rekreacyjnych. Mają powstać na terenie leśnictwa Antoninek. W planach jest wieża widokowa.

Pierwszy etap prac już się zakończył. W jego ramach naprawiono fragmenty ścieżek i ustawiono altany, ławki, ramy widokowe, tablice informacyjne, słupki kierunkowe i piktogramy.

-Budowa szlaków rekreacyjno-turystycznych na terenie leśnictwa Antoninek jest jedną z największych inwestycji realizowanych przez Zakład Lasów Poznańskich (ZLP). Za sprawą innowacyjnego zagospodarowania ścieżek edukacyjnych o tematyce przyrodniczo-historycznej chcemy zwiększyć atrakcyjność terenu. Uroczysko Malta, na którym znajduje się inwestycja, ma powierzchnię niemal 143 ha – mówi Łukasz Polakowski z ZLP.

Wzdłuż rzeki Szklarki pomiędzy Jeziorem Maltańskim i Antoninkiem na odcinku ok. 260 metrów wybudowana zostanie ścieżka w koronach drzew wraz z punktem widokowym. Ścieżka w najwyższym miejscu będzie wznosić się 13 metrów ponad ziemią.

-Wzorce budowy takiej ścieżki czerpaliśmy z realizacji zagranicznych – takich jak ścieżka w Jańskich Łaźniach w Czechach, a także polskich – takich jak kładka przyrodnicza z Waniewa do Śliwna – wyjaśnia Łukasz Polakowski.

Oprócz tego w planach jest jeszcze plac zdrowia, ścieżka przez teren bagienny w rejonie Cybiny i stawu Olszak oraz pomost nad Cybiną. Te elementy inwestycji mają zostać ukończone do listopada tego roku.

Poza tym, w przyszłym roku, na polanie przy Malcie ma zostać wybudowana 35-metrowa wieża, z której będą mogli korzystać turyści. Wieża ma być gotowa do listopada 2019 roku.

Potencjalni wykonawcy mogą zgłaszać się do 26 kwietnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *