Mobilny Symulatora Zagrożeń Pożarowych Domu Jednorodzinnego

Mobilny Symulatora Zagrożeń Pożarowych Domu Jednorodzinnego jest już w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 7 z ulicy Bobrzańskiej. Będzie można go uruchomić podczas wizyt w tzw. Ogniku.

Ognik jest już prawie skończony, oficjalne otwarcie planowane jest w połowie stycznia. Sprzęt już powili pojawia się w ratajskiej jednostce Straży Pożarnej. Mobilny Symulator Zagrożeń Pożarowych Domu Jednorodzinnego wykorzystywany będzie głównie w nauce dzieci, które niedługo zaczną zajęcia w powstającej salce edukacyjnej. – Jest to bardzo dokładnie odwzorowany model domu, posiadający wiele pomieszczeń i pokoi, w których można zasymulować pożar. Pomieszczenia posiadają mini kamery umożliwiające zaprezentowanie wydarzeń w poszczególnych pokojach na zewnętrznym ekranie bądź rzutniku jeszcze dokładniej ukazując bardzo szybkie tempo rozprzestrzeniania się pożaru. – informuje JRG 7.

27 i 28 listopada odbyła się już nawet prezentacja symulatora m.in. dla strażaków odpowiedzialnych za obsługę urządzenia. – W czasie szkolenia przedstawiciel firmy MLabs, która wykonała projekt zaprezentował możliwości jakie on oferuje, przedstawił kilka z wgranych już scenariuszy pożarowych oraz zapoznał strażaków z zasadami obsługi urządzenia. Mobilny symulator niewątpliwie będzie wspaniałą atrakcją dydaktyczną dla odwiedzających dzieci. – dodają strażacy.

„Ognik” to interaktywna sala edukacyjna, w której strażacy mogą uczyć dzieci jak zachować bezpieczeństwo w wielu różnorakich sytuacjach. Dzięki wcześniej przygotowanym modelowym scenariuszom przekazują dzieciom wiedzę i umiejętności w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Pomysł uczenia dzieci w warunkach kontrolowanego zagrożenia, z możliwością pokazania właściwych sposobów reagowania, przynosi ogromne korzyści – głównie dzięki temu, że dzieci nie boją się działać – wyjaśniają strażacy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *