W projekcie planu zagospodarowania nie ma żadnych bloków. Jest tylko zieleń.

W dniu 16 maja miejski Samorząd Pomocniczy Chartowo podjął uchwałę dotyczącą ochrony lasu przed zabudową mieszkaniową.

Rady poszczególnych osiedli mają możliwość występowania do Rady Miasta z wnioskami dotyczącymi spraw szczególnej wagi dla lokalnych społeczności. Działacze z Chartowa, korzystając z przysługujących im praw, podjęli uchwałę, w której domagają się jak najszybszego przyjęcia planu zagospodarowania dla terenu pomiędzy Os. Tysiąclecia i ul. apba A. Baraniaka.

Liczą na to, że w ten sposób uda się uchronić przed zabudową znajdujący się tam las. Częściowo jest on w posiadaniu prywatnego właściciela. Na początku zeszłego roku, korzystając ze zmiany przepisów wyciął on dużą część drzew. Jeszcze wcześniej przedstawił swój projekt budowy nowego osiedla mieszkaniowego. Mieszkańcy sprzeciwili się zamierzeniom właściciela i doprowadzili do rozpoczęcia prac nad planem zagospodarowania, który ma zagwarantować
zieleń i wykluczyć budowę bloków.

W uchwale wzywającej do zakończenia prac nad planem radni wskazują m. in. że wszelkie poprzednie dokumenty dotyczące lasu przeznaczały to miejsce pod zieleń. Wskazują ponadto, że zgoda na wycięcie drzew może stworzyć niebezpieczny precedens ponieważ właściciele prywatnych gruntów mogą argumentować, że lasu i tak już nie ma, więc nie ma czego ratować.

Z treścią uchwały można zapoznać się tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *