Budowa wiaduktów w ciągu ulicy Krzywoustego już się zakończyła nie tylko w terenie, PIM dopiął już także kwestie formalne. Od piątku od godzin południowych kierowcy już będą mogli korzystać z obu nitek.

23 października Spółka PIM otrzymała pozwolenie na użytkowanie w zakresie ruchu samochodowego dla obu wiaduktów w ciągu ul. B. Krzywoustego, 27 października około południa udostępniony zostanie dla ruchu samochodowego wiadukt południowy estakady. – Ruch pojazdów, w tym o masie całkowitej pow. 3,5 tony oraz autobusów, odbywać się będzie – w kierunku centrum nitką północną, a dla kierowców wyjeżdżających z Poznania wiaduktem południowym (nitka wylotowa z Miasta). – informuje Paweł Śledziejowski, prezes PIM.

Po oddaniu do użytkowania drugiej nitki Estakady mogą jeszcze wystąpić utrudnienia związane z koniecznością realizacji:

  1. Ciągów pieszo-rowerowych pod wiaduktem na nad ul. Inflancką, a także likwidacją przewiązki w pasie rozdziału – zachowanie obecnej organizacji ruchu, tj. zawężenie do jednego pasa na każdej jezdni,
  2. Rozbiórki przewiązek na ul. Krzywoustego – mogą wystąpić czasowe zawężenia jednego pasa, tj. ruch kołowy będzie odbywać się dwoma pasami.
  3. Możliwe wykonywanie robót utrzymaniowych mogących czasowo ograniczać ruch kołowy na ul. Chartowo-Żegrze i ul. Krzywoustego.

Te prace mają potrwać do ostatnich dni listopada.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *