Działają metodą „Na legendę”, dzwonią do seniorów po kilkanaście razy i próbują ich oszukać. Okazuje się, że w wielu przypadkach skutecznie.

Przestępcy dzwonili do seniorów z poznańskiego Grunwaldu, Jeżyc, Starego i Nowego Miasta, a nawet Murowanej Gośliny.

Mieszkanka Nowego Miasta uwierzyła fałszywemu policjantowi – podającemu się za Andrzeja Górskiego, że jej pieniądze w banku są zagrożone.  – Wypłaciła 18 tysięcy złotych, spakowała je do koperty i taksówką zawiozła na osiedle Przyjaźni w Poznaniu. Na miejscu zgodnie z poleceniami fałszywego policjanta włożyła je do kosza na śmieci. Przestępca jednak nie potrafił ich odnaleźć. 76-latka po kolejnych telefonach mężczyzny zorientowała się, że  padła ofiarą oszustwa i o wszystkim poinformowała policjantów, którzy odzyskali pieniądze kobiety. – informuje podkom. Patrycja Banaszak z poznańskiej Policji.

Funkcjonariusze chcąc dotrzeć do wszystkich seniorów proszą o pomoc. – Wystarczy, że każdy z nas zadzwoni do osoby starszej, członka swojej rodziny i ostrzeże ją przed sposobem działania oszustów. Niech każdy senior powie o tym swojej sąsiadce lub sąsiadowi. W ten sposób błyskawicznie możemy przyczynić się do zwiększenia świadomości osób starszych o istniejącym zagrożeniu. Wiedząc jak działają przestępcy, seniorzy nie dadzą się oszukać! – informuje Policja.

Oszuści podawali się za funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego pod nazwiskami Maria Nowicka, Arkadiusz Kaczmarek, Kamil Nowak, Arkadiusz Kamiński, Andrzej Górski.

Każdy kto dzwoni, podaje się za policjanta i prosi o przekazanie lub przelanie na konto pieniędzy TO OSZUST!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *