Najważniejsze prace związane z przebudową wiaduktu w ciągu ul. Gołężyckiej zostały zakończone. Obiekt zostanie oddany do użytku w piątek, 22 października.

Wiadukt jest już gotowy, dobiegają końca wszelkie formalności. Do zrealizowania pozostaną jeszcze prace wykończeniowe i porządkowe, ale nie będą już one miały wpływu na ruch po wiadukcie. Umożliwienie przejazdu od 22 października to dobra informacja dla mieszkańców, którzy od marca musieli korzystać z objazdów – mówi Tomasz Płóciniczak, dyrektor ds. przygotowania i realizacji inwestycji w spółce Poznańskie Inwestycje Miejskie.

W ramach przebudowy wiaduktu prowadzone są jeszcze prace mające poprawić bezpieczeństwo ruchu przy pobliskiej szkole podstawowej przy ul. Baranowskiej. Przesunięciu ulegną przejścia dla pieszych, które jednocześnie zostaną dodatkowo doświetlone.

Przyczyną podjęcia przebudowy był zły stan techniczny wiaduktu. Stara konstrukcja została zastąpiona zupełnie nową. PIM zaznacza, że poprawiła się nośność wiaduktu oraz trwałość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *