Miasto ogłosiło przetarg na trzy parkingi Parkuj i Jedź. Dwa z nich w naszej dzielnicy – przy ul. Starołęckiej i św. Michała.

Parking Park & Ride w pobliżu ronda Starołęka powstanie w okolicy ulic Hetmańskiej, Starołęckiej i Wagrowskiej, na obszarze prawie 0,5 ha. – Obecnie jest to teren niezagospodarowany, porośnięty trawą, nielicznymi drzewami oraz krzewami. W jego otoczeniu zlokalizowany jest węzeł rozjazdowy komunikacji tramwajowej wraz z ośmioma przystankami, obsługującymi siedem dziennych linii tramwajowych. – informuje miasto.

Największy z planowanych parkingów P&R powstanie kilkaset metrów od ronda Śródka, w okolicach ulic: Warszawskiej, św. Michała i Świętojańskiej. – Już obecnie działa tam parking przeznaczony dla samochodów osobowych. Ma utwardzoną, ale mocno zużytą nawierzchnię. W sąsiedztwie inwestycji zlokalizowana jest trasa tramwajowa obsługująca dwie dzienne linie tramwajowe dzienne, przystanek miejskiej linii autobusowej oraz swarzędzkich autobusów podmiejskich. W niedalekiej odległości znajduje się również rondo i dworzec autobusowy Śródka, w ramach których dostępne jest sześć linii tramwajowych oraz kilkanaście miejskich i podmiejskich autobusów. – dodaje miasto.

Kandydaci mogą zgłaszać swoje oferty w ramach przetargu na inżyniera kontraktu do 15 czerwca. Latem tego roku ma zostać ogłoszony przetarg na wykonawcę robót.

Parkingi mają powstać najpóźniej do końca października przyszłego roku. Na realizację tego zadania miasto nie tylko zarezerwowało środki w wieloletniej prognozie finansowej, ale też otrzymało w ubiegłym roku środki z unijnej dotacji w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *