fot. Policja

Do zdarzenia doszło w nocy 28 października przy ul. Krysiewicza. Napastnik dwukrotnie uderzył mężczyznę w twarz. 21-latek stracił przytomność, przejechał po nim samochód. Trafił do szpitala na Szwajcarską.

Do napaści doszło około godziny 2:25. – Pokrzywdzony po zadanych ciosach upada na jezdnię, a napastnik odchodzi z miejsca. Chwilę później po pozostawionym na jezdni mężczyźnie przejeżdża samochód. 21-latek w wyniku odniesionych obrażeń trafił w ciężkim stanie do szpitala. – relacjonuje Patrycja Banaszak z poznańskiej Policji. – Policjanci którzy bezzwłocznie zajęli się tą sprawą zabezpieczyli i przeanalizowali wiele godzin nagrań z kamer monitoringu. W wyniku podjętych czynności ustalili kim był kierowca, który przejechał pozostawionego na jezdni mężczyznę. Nie ustalili jednak kim jest mężczyzna, który uderzył 21-latka. – dodaje Patrycja Banaszak.

Poszkodowany trafił do Szpitala im. Józefa Strusia nieprzytomny. – Przyjęliśmy go na Oddział Intensywnej Terapii 28 października. Jego stan jest bardzo ciężki, jest cały czas nieprzytomny, wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej, nie oddycha samodzielnie, jest pod respiratorem i monitoring trwa 24 godziny na dobę. – mówi Stanisław Rusek, rzecznik szpitala.

Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu prowadzą śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Poznań Stare Miasto dotyczące nie udzielenia pomocy i uszkodzenia ciała.

Osoby, które rozpoznają mężczyznę z nagrania i zdjęć lub mają jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia proszone są o kontakt z policjantami z Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, osobiście od pn. do pt.  godz. 8:00 – 14:00 przy ul. Szylinga 2 w Poznaniu lub pod całodobowym numerem telefonu 61 84 156 12 lub numerem alarmowym 997.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *