fot. POSiR

Inwestycje nad Maltą, boisko wielofunkcyjne na Nadolniku, remont budynków w Młodzieżowym Ośrodku Sportowym na Śródce – to rozpoczynające się i ukończone zadania Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

Boisko wielofunkcyjne ma powstać przy ulicy Nadolnik i będzie dostępne dla wszystkich mieszkańców. – Dziś Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji przekazały teren wykonawcy, który wybuduje tu boisko wielofunkcyjne o wymiarach 17 x 36 m. Do połowy listopada 2018 r. powstanie obiekt o nawierzchni poliutretanowej, przystosowany do gry w koszykówkę oraz piłkę ręczną. – informuje Filip Borowiak z POSiR-u. – Ogrodzone boisko będzie posiadało oświetlenie, monitoring, piłkochwyty o wysokości 4 m, ławki, kosze na śmieci oraz stojaki rowerowe. – dodaje. Koszt to 700 tys. złotych.

W najbliższy piątek odbiór robót budowlanych nastąpić ma nad Maltą. Właśnie zakończona została budowa ścieżki łączącej promenadę nad Jeziorem Maltańskim z Polaną Harcerza. – Dotychczas osoby przemieszczające się z Polany Harcerza nad Maltę korzystały z nieutwardzonej, wydeptanej ścieżki. Nowy ciąg pieszy ma długość 230 metrów i szerokość 2,5 metra i został wykonany z kostki betonowej. – pisze Filip Borowiak. Prace niedługo zakończą się także na budowie placu zabaw pod nazwą „Rodzinna Przystań Sportu i Rekreacji nad Maltą”. Obiekt przybrał kształt okrętu, będzie zlokalizowany na północnym brzegu Jeziora Maltańskiego, w pobliżu Term Maltańskich. 

Prace toczą się obecnie także na terenie Miejskiego Ośrodka Sportowego przy ulicy Gdańskiej na Śródce. Jeszcze w tym miesiącu Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji rozpoczną rozbiórkę dawnego budynku magazynowo-szatniowego (tzw. budynek B). – Budynek został wyłączony z użytku w grudniu 2017 r. w wyniku zleconej przez POSiR ekspertyzy budowlanej. Zaplecze socjalno-magazynowe stadionu MOS przy ul. Gdańskiej jest sukcesywnie modernizowane. – wyjaśnia POSiR. W lipcu został oddany do użytku po remoncie jeden z trzech znajdujących się tu budynków (bud. C), a w 2019 roku POSiR planują przebudowę głównego budynku (bud. A).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *