Na osiedlu Piastowskim trwa remont cieplika. Z związku z nim Veolia musiała wykonać głębokie wykopy. Mieszkańcy obawiają się o bezpieczeństwo dzieci, ponieważ na placu budowy ich zdaniem niewiele się dzieje.

Wymiana instalacji cieplnej trwa na osiedlu Piastowskim. Prace prowadzi Veolia na zlecenie SM „Osiedle Młodych”. – W związku z awariami jakie miały miejsce w latach ubiegłych i po interwencjach Kierownictwa Os. Piastowskiego firma Veolia Energia Poznań S.A. w sierpniu tego roku po uzyskaniu dofinansowania z Unii Europejskiej rozpoczęła prace związane z wymianą istniejącej sieci cieplnej i przyłączy zasilające węzły cieplne budynków 2-4, 5-7, 8-10, 11-13, 14-16, 18-21 na os. Piastowskim, lokali użytkowych znajdujących się na terenie Miasta Poznania os. Piastowskie 17 „Beta” oraz Przedszkola nr 126 os. Piastowskie 26. – informuje Adam Kostecki z SM „Osiedle Młodych”.
Prace mają na celu usprawnienie dostaw ciepła dla odbiorców, jednak nie mogą obyć się bez głębokich wykopów. Mieszkańcy twierdzą, że na placu budowy niewiele się dzieje, nie widać tu pracowników i obawiają się o bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców Rataj. – Jeśli nie ma ekipy remontowej na miejscu, to prędzej czy później placem budowy zainteresują się dzieci i tylko patrzeć kiedy dojdzie to do tragedii – mówi mieszkaniec osiedla Piastowskiego. – Lepiej dmuchać na zimne przed, a nie po fakcie – dodaje.
Ze sprawą udaliśmy się do spółdzielni. – Inspektor Nadzoru z firmy Veolia podczas przeprowadzonej rozmowy telefonicznej zapewniał nas, że wszystkie wykopy są zabezpieczone przed osobami postronnymi. Jednocześnie informujemy, że sieci ciepłownicze nie należą do Spółdzielni tylko do firmy Veolia Energia Poznań S.A., która jest inwestorem wykonywanych prac. – informuje Adam Kostecki z SM „Osiedle Młodych”.
Remont ma zakończyć się pod koniec listopada. Veolia do tej pory odtworzy nawierzchnie chodników i jezdni oraz terenu zielonego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *