Poznańskie Inwestycje Miejskie wybrały wykonawcę mającego zmodernizować trasę tramwajową na Górnym Tarasie Rataj. Będzie nim krakowska firma ZUE S.A., która wykona zadanie za ponad 101 milionów złotych.

W ramach inwestycji przebudowane będzie zarówno torowisko, jak i drogi wzdłuż GTR. W zakres prac „tramwajowych”, czyli związanych z Zarządem Transportu Miejskiego, wejdzie m.in.: kompletna przebudowa torowiska z siecią trakcyjną na całym odcinku, budowa i przebudowa przystanków tramwajowych oraz tramwajowo-autobusowych, rozbudowa ronda Żegrze, przebudowa fragmentów ulic kolidujących z trasą tramwajową, przebudowa stacji prostownikowej Żegrze oraz stacji transformatorowej ENEA, wyposażenie infrastruktury drogowo-torowej w elementy stałej organizacji ruchu i bezpieczeństwa (w tym sygnalizacji świetlnej), przebudowa i budowa chodników oraz dróg rowerowych, budowa monitoringu wizyjnego, budowa i przebudowa infrastruktury (oświetlenia, kanalizacji deszczowej, wodociągowej, gazowej, elektrycznej i telekomunikacyjnej), budowa sieci do nawadniania terenów zielonych. – informuje Urząd Miasta Poznania.

Przy okazji tej inwestycji przebudowane będą również skrzyżowania ulic Chartowo/Wiatraczna oraz Żegrze/Bobrzańska. Te prace mogą się rozpocząć najwcześniej w styczniu 2019 r.

Następnie miasto planuje realizować etap związany z budową układu torowego i drogowego w ciągu ul. Unii Lubelskiej. Przetarg na drugi etap ma być ogłoszony w sierpniu.

Na przebudowę ronda Żegrze firma ma 10 miesięcy od momentu podpisania umowy, a na przebudowę układu drogowo-torowego na odcinku od tunelu Franowo do ronda Żegrze 14 miesięcy od momentu podpisania umowy.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *