Miasto poszukuje wykonawcy, który przebuduje rondo Rataje. Prace mają zacząć się w październiku 2019 i potrwać dwa lata.

Ruszył przetarg, w wyniku którego zostanie wybrany wykonawca prac projektowych i przebudowy układu komunikacyjnego w tym rejonie. Projektant ma zacząć szkice jeszcze w tym roku. Realizacja ma być zakończona w 2021 roku.

Ruch miasto chce poprowadzić po torowisku. – Utworzony zostanie korytarz komunikacyjny dla publicznego transportu zbiorowego w ciągu ulic: Krzywoustego, Jana Pawła II i Zamenhofa wraz z uzupełnieniem brakujących przystanków na zjazdach z ronda. Wybudowane zostaną dodatkowe buspasy na rondzie dla autobusów bez ograniczania liczby pasów dla samochodów, zwiększona łączna liczba pasów na wylotach z ronda i wprowadzona bardziej przyjazna pieszym sygnalizacja świetlna. – informuje miasto.

Projekt przewiduje również m. in.: remont nawierzchni placu manewrowego na dworcu autobusowym przy rondzie, remont platform przystankowych i dostosowanie ich do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz zainstalowanie monitoringu. Ruch pieszy i rowerowy zostanie rozdzielony.

Na realizację tej inwestycji Poznań i poznańskie MPK pod koniec ubiegłego roku otrzymały ponad 106,6 mln zł unijnego dofinansowania z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Oprócz przebudowy ronda obejmuje on zakup 15 autobusów elektrycznych z ładowarkami. – Zintegrowany węzeł przesiadkowy na rondzie Rataje wraz z zakupem taboru przyczynią się do usprawnienia systemu transportowego w mieście oraz ograniczą jego szkodliwy wpływ na środowisko naturalne i warunki życia mieszkańców. – informuje miasto. Potencjalni wykonawcy przebudowy mogą zgłaszać swoje oferty do 25 czerwca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *