fot. PIM

Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg na roboty budowlane w przejściu pomiędzy osiedlami Lecha i Stare Żegrze.

Mieszkańcy długo musieli czekać na remont przejścia podziemnego zlokalizowanego na wysokości sklepu Aldi. Od dawna nie działało w nim oświetlenie, do tego stan podłóg, ścian i sufitu pozostawiał wiele do życzenia. Sprawę zgłaszaliśmy urzędnikom jeszcze w ubiegłym roku.

PIM właśnie poinformował o pierwszym kroku, który zrobił właśnie w kierunku remontu. – Maksymalnie 300 dni. Tyle czasu na przeprowadzenie remontu przejścia podziemnego Milczańska razem ze schodami pod ul. B. Krzywoustego będzie miała firma, której oferta okaże się najlepsza – informuje na stronie internetowej PIM-u Łukasz Dolata.

Przejście ma 40 metrów długości. PIM informuje, że przejście ma nie tylko wrócić do stanu sprzed lat, ale ma się tam także poprawić bezpieczeństwo korzystających, a obiekt ma być po prostu bardziej estetyczny. – Roboty nie przewidują już ingerencji w układ drogowy nad obiektem. Zakończenie przedmiotu umowy ma nastąpić najpóźniej po 60 dniach od zakończenia robót budowlanych. Zainteresowane firmy mogą składać swoje oferty do 17 sierpnia. – dodaje PIM.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *