Nowe informacje w sprawie remontu ul. Folwarcznej. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg na wykonawcę prac budowlanych.

Firmy mogą zgłaszać się do 24 września. Jeśli w przetargu uda się wyłonić wykonawcę, będzie miał on 14 miesięcy (od podpisania umowy) na realizację inwestycji.

Prace budowlane obejmują: budowę i rozbudowę ul. Folwarcznej na odcinku od ul. Szwajcarskiej do ul. Stalowej (wraz połączeniem ul. Szwajcarskiej i Folwarcznej), rozbudowę ul. Stalowej od ul. Folwarcznej do Piwnej, budowę małego ronda na połączeniu ul. Stalowej i Folwarcznej, rozbudowę skrzyżowania ul. Piwnej, Kobylepole i Stalowej do skrzyżowania typu małe rondo. Wybudowane zostaną również przejścia i przejazdy kolejowe, droga rowerowa, chodnik, oświetlenie oraz kanalizacja deszczowa. Nasadzona zostanie nowa zieleń – przekazuje PIM.

Oprócz powyższych prac w ciągu ulicy Kobylepole powstanie kanalizacja sanitarna i wodociąg. Również wzdłuż ulic Reknickiej i Piwnej ma zostać wybudowany wodociąg z przyłączami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *