W sobotę w Posnanii z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, odbędzie się inauguracja wystawy „Ptaki Poznania”. Wydarzeniu towarzyszyć będą warsztaty edukacyjne i artystyczne prowadzone przez pracowników poznańskiego ZOO.

Spotkanie z autorem zdjęć – Pawłem Kowalczykiem, odbędzie się jutro, o godzinie 13:30, w Forum w Posnanii.

W sobotę 21 kwietnia zainaugurowana zostanie nowa wystawa plenerowa w Galerii Artystów, na Alei Komedy. Tym razem będzie można zobaczyć barwne fotografie ptaków, które na co dzień żyją w przestrzeni miasta. – Cykl zdjęć prezentuje 22 gatunki ptaków, które zasiedlają Poznań. Autor fotografii – Paweł Kowalczyk, uchwycił bohaterów wystawy w niecodziennych sytuacjach i w nietypowych dla nich miejscach: wśród miejskiego zgiełku czy na osiedlowym balkonie – mówi Agnieszka Juszkis, dyrektorka marketingu Posnanii. – Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy z tego, ile gatunków ptaków żyje w mieście i jak łatwo możemy zorganizować dla całej rodziny mikro-wyprawę w głąb miejskiego lasu, dlatego zachęcamy wszystkich do obejrzenia wystawy „Ptaki Poznania” – dodaje.

W Forum odbędą się warsztaty edukacyjne, w trakcie których pracownicy Nowego ZOO w Poznaniu opowiedzą o życiu ptaków w mieście. Wszyscy uczestnicy nauczą się rozpoznawać gatunki ptaków i udzielać im pierwszej pomocy, a także poznają zasady ich dokarmiania. Jedną z atrakcji będzie ptasie radio – zajęcia rozpoznawania odgłosów ptaków występujących w najbliższym otoczeniu. – Naszą misją jest nie tylko ochrona zwierząt i opieka nad nimi, ale przede wszystkim edukacja. Zawsze staramy się, żeby nasze warsztaty nie tylko kształtowały właściwe postawy wobec zwierząt i przyrody, ale też by były doskonałą zabawą dla całych rodzin – mówi Małgorzata Chodyła, rzeczniczka Ogrodu Zoologicznego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *