Ulica Piaśnicka wymaga gruntownego remontu. Od wielu lat Zarząd Dróg Miejskich łata nawierzchnię, ale ta z roku na rok ulega dalszej degradacji. Czy jest szansa na kompleksową modernizację?

O remoncie Piaśnickiej na odcinku od ul. Wiatracznej do ul. Chartowo mówi się od wielu lat. W tym roku Rada Osiedla Chartowo zwróciła się do władz miasta o zabezpieczenie potrzebnej sumy pieniędzy w budżecie miasta na 2018 rok.

-Uchwałę w tej sprawie podjęliśmy w marcu – mówi Marzena Cieloszyk, przewodnicząca Rady Osiedla Chartowo – Wnioskujemy w niej o wykonanie gruntownego remontu nawierzchni ulic i chodników w ciągu ulicy Piaśnickiej – dodaje. Remont miałby kosztować 2, 5 mln złotych. O tym czy pieniądze się znajdą decyduje Rada Miasta.

-Tam jest kwestia związana z projektowaniem – mówi Marek Sternalski, radny miejski PO. – Trzeba zastanowić się w jakiej formule ma zostać przeprowadzony ten remont i jaki ma być zakres prac. Trwają rozmowy dotyczące stosownej poprawki do projektu budżetu dla miasta na 2018 rok. Później jeszcze do tych propozycji musi odnieść się Zarząd Dróg Miejskich i prezydent – wyjaśnia.

Prezydent musi przedstawić projekt budżetu miasta na następny rok do 15 listopada.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *