Remont nawierzchni ronda Rataje przeprowadzony latem ubiegłego roku nie powinien mieć miejsca – uważa Stowarzyszenie Razem dla Chartowa.

Stowarzyszenie Razem dla Chartowa zabiera głos ws. ubiegłorocznego remontu ronda Rataje. – Nasze stowarzyszenie z wielkim zdziwieniem odebrało podjętą wtenczas decyzję o wykonaniu powyższych prac, z uwagi na zbliżającą się wielką modernizację ronda oraz całkiem nie najgorszy stan nawierzchni – napisali do nas członkowie stowarzyszenia.

Remont został zrealizowany za pieniądze Centrum Handlowego Posnania. Było to możliwe, ponieważ wcześniej miasto zawarło stosowną umowę z galerią. Na mocy tej umowy prezydent mógł wskazać jakie inwestycje mają zostać sfinansowane przez Posnanię. I wskazał ten remont. – Czy wydane 2,2 mln zł na niepotrzebny remont nawierzchni ronda Rataje mogły być lepiej spożytkowane? – pytają członkowie stowarzyszenia.

Zarząd Dróg Miejskich broni tej decyzji. – Rondo Rataje to jedno z newralgicznych miejsc komunikacyjnych na mapie Poznania. Codziennie przejeżdża przez nie niemal 100 tys. samochodów, ponad 1000 tramwajów i tyle samo autobusów. Wbrew temu co twierdzi Stowarzyszenie Razem dla Chartowa regularne remonty są tu konieczne – argumentuje ZDM.

Drogowcy wskazują ponadto, że „nie jest prawdą, że nawierzchnia na rondzie Rataje była w dobrym stanie”. Liczba szkód pojazdów w kilku ostatnich latach wyniosła 90 a doraźne łatanie dziur co raz częściej było niezbędne.

Gruntowna przebudowa ronda ma ruszyć w 2019 roku. Mają pojawić się na nim m.in. zintegrowane przystanki tramwajowo-autobusowe, drogi rowerowe i dodatkowe pasy przy dojazdach do ronda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *