Na 5 ha powierzchni schronienie znajdzie 300 psów i 300 kotów. Przygotowane zostaną również miejsca dla królików i świnek morskich. Procedura przetargowa ruszyła 14 marca.

Władze miasta chcą, aby schronisko nazywało się Zwierzogród. Urzędnicy wystąpili do wytwórni Walt Disney Pictures z prośbą o możliwość wykorzystania nazwy. Budynek ma powstać przy ul. Kobylepole.

-To będzie najbardziej innowacyjne schronisko dla zwierząt w Polsce – podkreśla Maciej Dźwig, dyrektor Usług Komunalnych, które organizują przetarg. – Tworząc jego projekt, korzystaliśmy z wzorców stosowanych na zachodzie Europy.

Przy obiekcie mają znaleźć się usługi dla zwierząt tj. weterynarz, psi fryzjer czy trener. Schronisko zostanie wyposażone m. in. w pomieszczenia imitujące domowe pokoje, aby zwierzęta przeznaczone do adopcji mogły stopniowo przyzwyczajać się do zmiany warunków.

Teren położony w sąsiedztwie schroniska zostanie wyposażony w dodatkowe atrakcje takie jak pole grillowe i place zabaw dla najmłodszych. Powstanie odpowiednia liczba miejsc parkingowych. Do wybiegów dla psów, które powstaną na rozległej łące w sąsiedztwie lasu prowadzić będzie osobna droga dojazdowa, przechodzącą obok planowanej inwestycji.

Koszt budowy schroniska wyniesie ok. 30 mln złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *