Słupek elektryczny ma zablokować możliwość wjazdu samochodów na teren Parku nas Wartą. Jest zamontowany na alejce parkowej przy moście Królowej Jadwigi, na początku przyszłego tygodnia ma zostać uruchomiony.

Słupek na wniosek Rady Osiedla „Rataje” zamontował pod koniec ubiegłego roku Zarząd Zieleni Miejskiej przy okazji budowy oświetlenia górnego bulwaru spacerowego nad Wartą. Nie był on jednak uruchomiony. Ma to się zmienić dokładnie 18 czerwca o godzinie 10:00 . Tak informuje radny Adam Pawlik.

Słupek będą mogły opuścić tylko osoby upoważnione, posiadające specjalny pilot. Wniosków na piloty do słupka wpłynęło 150, odebranych zostało 70. Kaucja za jednego pilota to 100zł.  Alternatywny dojazd do klubów wioślarskich miasto wyznaczyło pomiędzy Szkołą Podstawową nr 3 a Przedszkolem nr 126.

Wjazd samochodów na teren Parku nad Wartą chcieli ograniczyć mieszkańcy. – Jest tutaj niebezpiecznie – mówią spacerowicze. Radni dodają więcej. W parku zrobiła się regularna autostrada. W przeciągu godziny przejeżdża tędy co najmniej kilkanaście samochodów. Przypominam, że jesteśmy na ścieżce rowerowej.  Dlatego Rada Osiedla „Rataje” przeznaczyła 20 tysięcy złotych, aby ZZM postawił ten opuszczany słupek. Na teren parku będą mogły wjeżdżać tylko osoby uprawnione – mówi Adam Pawlik, przewodniczący Rady Osiedla „Rataje”.

Z tym rozwiązaniem nie zgadzają się zlokalizowane nad Wartą kluby sportowe. – Towarzystwa kajakowe i wioślarskie utrzymują się same, a inwestycje takie, jak choćby Plaża Rataje, którą prowadzimy od tego roku dają nam dodatkowy zastrzyk gotówki. Musimy mieć możliwość dostępu do naszego klubu. – mówi Paweł Szczepaniak, prezes Przystani Posnania. – Poza tym rodzice dowożą tu dzieci na treningi, zimą ich pociechy nie mogą chodzić po parku same. Miasto chce rozwijać tereny nadwarciańskie, chcemy w tym pomóc, ale miasto nie może nas w tym blokować. Kluby sportowe nad Wartą były zanim uchwalono tu park – dodaje Szczepaniak.

 

Jedna myśl nt. „Słupek nad Wartą zostanie uruchomiony w poniedziałek.”

  1. Niedawno byłem świadkiem sytuacji, w której karetka pogotowia ratunkowego stała przed tym słupkiem i nie mogła wjechać . Po długim czasie ktoś opuścił przeszkodę i karetka wjechała. Nie wiem czy to jest dobre rozwiązanie ???

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *