Budynek Szkoły Podstawowej nr 2 (os. Jagiellońskie) zostanie docieplony, zagospodarowany zostanie także teren wokół szkoły. Prace planowane są na luty.

Szkoła Podstawowa nr 2 mieści się w budynku, w którym wygaszane jest Gimnazjum nr 23. Elewację placówki za fundusze unijne ma docieplić miasto. – Na całym budynku zostanie przeprowadzona termomodernizacja. Jest to projekt miasta więc i kolory wybiera miejski projektant, podejrzewamy, że będą to odcienie szarości, może z dodatkiem pomarańczowych barw. Jednak jeszcze za wcześnie, żeby mówić o szczegółach. W ramach funduszy unijnych docieplona zostanie także Szkoła Podstawowa nr 20 oraz Szkoła Podstawowa nr 46. – mówi Agata Ratajczak, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2. Te prace w „Dwójce” mają ruszyć w lutym.

W tym samym czasie planowany jest start kolejnej inwestycji – „Orlik Open” – na terenie zielonym szkoły. – Możliwe, że będziemy mieć dwie ekipy w jednym czasie. – mówi Agata Ratajczak, dyrektor szkoły. Przy obecnie funkcjonujących boiskach mają zostać wybudowane kolejne, do tego miejsce na grilla z altanką oraz plac zabaw dla dzieci i siłownia dla dorosłych. – To już jest w pełni nasza realizacja. Przetarg na wykonawcę będziemy ogłaszać w styczniu, jeśli uda się go wyłonić prace ruszą jeszcze zimą. – dodaje dyrektor. Koszt inwestycji to ponad 950 000 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *