fot. Cezary Adamczewski

Obecnie w Krzesinach odbywają się manewry NATO Tiger Meet. Potrwają do 25 maja.

Ponad 1000 startów i 1600 godzin na sterami samolotów z tygrysim logo. Piloci z kilkunastu europejskich krajów biorą właśnie udział w szkoleniu, które  ma niemal 60-letnią tradycję. W Polsce odbywa się po raz pierwszy.

Do 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego przyleciało niemal 80 samolotów. – Są wśród nich myśliwce F-16, Gripeny, śmigłowce: Gazelle, Puma i Merlin, oraz natowski samolot wczesnego ostrzegania AWACS. Maszyny pochodzą m.in. z jednostek z Włoch, Niemiec, Hiszpanii, Francji, Czech i Węgier – w sumie z 34 eskadry z NATO Tiger Association – stowarzyszenia, które skupia samoloty z tygrysim logo. Polskę reprezentuje 6 Eskadra Lotnicza z 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego – jednostka, która osiągnęła najlepsze wyniki na NATO Tiger Meet w 2014 roku w  Niemczech. – informuje Ewa Korsak, Polska Zbrojna na stronie internetowej Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

Przed najbliższe dwa tygodnie piloci będą latali od rana do wieczora od Poznania do Mazur oraz od Poznania do Morza Bałtyckiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *