Wczoraj urzędnicy wraz z wykonawcą podpisali umowę na przebudowę trasy tramwajowej przez Górny Taras Rataj. Prace mają ruszyć już w sierpniu.

Modernizacją zostanie objęty odcinek torów od os. Lecha do Ronda Żegrze. Wymienione zostanie torowisko wraz z siecią trakcyjną. Tory mają być cichsze. Przystanki zostaną dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Trasa zostanie objęta monitoringiem i pojawią się na niej tablice informacji pasażerskiej.

Zakończenie prac planowane jest na drugą połowę 2019 roku. Będą kosztować ok. 100 mln zł.

W wyniku przetargu wyłoniony został wykonawca, który zrealizuje przedsięwzięcie.  Spółka ZUE S.A. zadeklarowała, że zrobi to w ciągu 14 miesięcy od podpisania umowy, czyli w terminie o miesiąc krótszym niż początkowo zakładaliśmy – mówi Paweł Śledziejowski, prezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie, która nadzoruje inwestycję.

Zmieni się również infrastruktura przeznaczona dla samochodów i pieszych. Rondo Żegrze zostanie powiększone. Znikną podziemne przejścia dla pieszych. W zamian pojawią się pasy na jezdni. Przy rondzie od strony ul. Żegrze pojawi się dodatkowy przystanek.

Przystanek „os. Czecha” będzie wspólny dla tramwajów i autobusów, co ma umożliwić szybką przesiadkę.

Przebudowane zostaną również skrzyżowania Bobrzańska – Żegrze i Wiatraczna – Chartowo.

Ruch tramwajowy będzie funkcjonował do końca 2018 roku. Później wszyscy pasażerowie będą musieli przesiąść się do autobusów kursujących „za tramwaj”.

Dla kierowców wyznaczone zostaną stosowne objazdy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *