Akcja Zima DK "Jagiellonka" w Łysym Młynie

14 lutego – Dzień Zakochanych. Walentynkowych akcentów nie brakuje podczas półkolonii zimowych organizowanych przez Spółdzielnię Mieszkaniową „Osiedle Młodych”.

Akcja Zima trwa już od trzech dni. Na dzieciaki codziennie czekają nowe atrakcje. Dziś z instruktorami z Domu Kultury „Jagiellonka” wybrały się do Ośrodka Edukacyjnego „Łysy Młyn”. – Dowiedzieliśmy się dziś jakie są gatunki ptaków i że nie można ich karmić solą i chlebem. Do tego robiliśmy karmniki. – mówiła Agnieszka Murawska, uczennica Szkoły Podstawowej nr 19.

Dzieciaki dowiedziały się również, jak w kontekście lasów można myśleć o miłości. –  Dziś jest Dzień świętego Walentego, dlatego chcieliśmy tymi zajęciami przybliżyć las wszystkim dzieciakom oraz mieszkańcom Poznania. Wszystko po to, aby pokochali leśników. Takim fajnym owadem, o którym warto powiedzieć dzisiaj jest pachnica dębowa, bo to właśnie jej miłość pachnie śliwkami – dość tajemniczo mówiła Karolina Prange – specjalista ds edukacji leśnej, tym samym zapraszając chętnych do Łysego Młyna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *