Las kieszonkowy powstanie na Ratajach. Mieszkańcy będą mogli sami posadzić nowe rośliny u zbiegu ulic Milczańskiej i Inflanckiej.

Las kieszonkowy to zagajnik nasadzony według zasad sformułowanych przez japońskiego botanika Akiry Miyawakiego, który opracował swoistą technikę sadzenia różnorodnych roślin na stosunkowo małej powierzchni.

Teren przy ul. Milczańskiej należy do dewelopera UWI Inwestycje, który buduje w pobliżu nowe bloki. To właśnie ten deweloper chce utworzyć tutaj nowy teren zieleni, ale w inicjatywę będą mogli zaangażować się również sami mieszkańcy.

Każdy chętny będzie mógł pomóc w zakopaniu sadzonki. Wystarczy przyjść w sobotę 20 lub w niedzielę 21 listopada w to miejsce w godzinach od 11 do 15. Na uczestników czeka szereg atrakcji jak zabawy edukacyjne, warsztaty przyrodnicze, warsztaty z budowania domków dla owadów oraz ciepła zupa.

Organizator prosi jednak, aby chęć uczestnictwa zgłosić na stronie internetowej www.zielonemiastopoznan.pl. Chodzi o to, aby dla nikogo nie zabrakło rękawic i sprzętu do sadzenia roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *