Zakończyło się głosowanie do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2018. Znamy wstępne wyniki.

Oficjalne wyniki po weryfikacji głosów zostaną podane 6 listopada, ale już teraz można określić, które projekty będą realizowane, a które nie.

W głosowaniu na propozycje ogólnomiejskie największą ilość głosów uzyskał projekt utworzenia azylu dla zwierząt w poznańskim Nowym ZOO .

Na Ratajach zrealizowanych zostanie pięć projektów:

„Rondo Rataje – Rondo Starołęka – wygodnie rowerem” – remont drogi rowerowej wzdłuż ul. Zamenhofa: obniżenie krawężników i wyrównanie nawierzchni na skrzyżowaniach. (1411 głosów)

„Plac zabaw i boisko – zmodernizujmy wszystko!” – modernizacja bazy sportowo-rekreacyjnej przy SP 64. (1245 gł.)

„Aktywni i Zdrowi” – program prozdrowotny zwiększający aktywność fizyczną mieszkańców, przeciwdziałający chorobom cywilizacyjnym. (1031 gł.)

„Remont holu SP 6 na osiedlu Rusa” – założeniem projektu jest wyremontowanie holu Szkoły Podstawowej nr 6 w Poznaniu. (921)

„Aktywna mama i szczęśliwe dziecko” – bezpłatny fitness i współpraca z dietetykiem dla Pań z zapewnioną bezpłatną opieką dla dzieci. (854)

Szóstym w kolejności projektem jest program ćwiczeń mięśni dna miednicy dla kobiet. Otrzymał 734 głosy. Co prawda nie zmieścił się już w określonym limicie środków, który dla Rataj wynosi 1 mln 430 tys. zł, ale pula pieniędzy została przekroczona tylko o niecałe 3 tys. zł. Są więc jeszcze szanse, aby ten projekt również został zrealizowany.

Z pełnymi wynikami można zapoznać się tutaj.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *