Dziennikarz Radia Poznań, znawca gwary poznańskiej i historii wielkopolski, współautor programu „Mój Poznań, Moja Wielkopolska” emitowanego w Ratajskiej Telewizji Kablowej. Zmarł dziś rano.

 Nikt tak jak on nie znał gwary poznańskiej. Nikt jak on nie potrafił opowiadać o ukochanym Kolejorzu np. z czasów tercetu ABC. Będzie mi brakować tych krótkich cotygodniowych SMS-ów o treści: „Oceny dobre”, albo „Kostewycz za wysoko”. – napisał na Twitterze Maciej Henszel, Dziennikarz Przeglądu Sportowego i Faktu w Poznaniu.

Jacek Hałasik prowadził Amatorski Konkurs Gwary Poznańskiej „Godejcie po naszymu”, który co rok odbywa się w Domu Kultury „Jubilat”. Od 2010 roku był współtwórcą programu „Mój Poznań, Moja Wielkopolska”. Program był kontynuacją audycji „Specerkiem przez Poznań”, który Marek Rezler tworzył z Jerzym Bogdanowskim. Operatorem kamery obu programów był od początku Dariusz Smoliński. – Zawsze imponowała mi wiedza Jacka – prawdziwa, nie ta z internetu, czuło się o czym mówi. Sposób prowadzenia programu był bardzo przystępny dla wszystkich – mówi Dariusz Smoliński, operator kamery RTK.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *