Sporo zmian w organizacji ruchu drogowego na Ratajach. Od jutra (tj. 8 września) nowa organizacja ruchu będzie obowiązywać w trzech miejscach.

1. Ul. Żelazna – częściowo zamknięta na rok.

Miejski Inżynier Ruchu zawiadamia, że od 8 września 2021 r. ulica zostanie zamknięta dla ruchu na odcinku ok. 300 metrów od Szpitala Zakaźnego do osiedla Przemysława w celu wykonania remontu nawierzchni jezdni wraz z remontem infrastruktury podziemnej.

Objazd wyznaczony będzie ulicami: Dymka i Folwarczną. Prace potrwają do 5 sierpnia 2022 r.

2. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie zapowiada, że w środę (8 września) zmieni się organizacja ruchu na ul. B. Krzywoustego, pod przebudowywanym wiaduktem w ciągu ul. Kurlandzkiej.

Prowadzony będzie demontaż podpór i rozszalowanie części nowego wiaduktu. W efekcie konieczne będzie przełożenie ruchu na jezdnię w kierunku Poznania.

-W tym czasie, ze względów bezpieczeństwa, jezdnia na ul. B. Krzywoustego w rejonie wiaduktu, prowadząca w kierunku Kórnika oraz Katowic, oraz łącznica z ul. Szwedzkiej zostaną zamknięte dla ruchu. Samochody wyjeżdżające z centrum Poznania już przed wiaduktem zostaną przeprowadzone na przeciwległą jezdnię, po której będą mogły się poruszać jednym pasem. Po minięciu przebudowywanego obiektu wrócą na pierwotny tor jazdy. Samochody jadące z ul. Szwedzkiej w czasie prowadzenia robót będą poruszały się wcześniej wyznaczonym objazdem przez ul. Krzywoustego, przy Kinepolis, Klenowską i Krzywoustego – informuje PIM.

3. Przebudowa ronda Rataje – zmiany w organizacji ruchu na ul. Zamenhofa i Krzywoustego.

Zasadnicze roboty na ulicy Zamenhofa, związane z przebudową jezdni, już się zakończyły. Od najbliższej środy (8 września) do ronda Rataje będzie można już dojechać wszystkimi pasami ul. Zamenhofa.

Od czwartku (9 września) do dyspozycji kierowców będzie również dodatkowy pas na tarczy ronda do skrętu w prawo, z ul. Jana Pawła II w ul. B. Krzywoustego.

-W nadchodzących tygodniach nastąpi intensyfikacja prac na torowisku i jezdniach ulicy Krzywoustego. Wymusi to wprowadzenie w środę zmian w organizacji ruchu, które będą obowiązywały około miesiąca. Na jezdni południowej (w kierunku ronda) pojazdy będą miały do dyspozycji jeden pas ruchu, aż do samej tarczy ronda. Z tego pasa będzie można skręcić we wszystkich kierunkach – informuje PIM.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *