Nasze Audycje

rtk aktualności ratajskie

Aktualności Ratajskie

Program informacyjny zajmujący się przede wszystkim sprawami bliskimi mieszkańcom Rataj i Nowego Miasta. Bieżące wydarzenia, informacje dotyczące dzielnicy, komunikacja, infrastruktura, oświata, lokalna polityka i problemy życia codziennego to tematy, którym poświęcamy najwięcej czasu. Dlatego też nasz program współtworzą sami widzowie. Zapraszamy do oglądania! Premiera w każdy czwartek o godzinie 16.30.


ratajski fyrtel kultury

Ratajski Fyrtel Kultury

Cotygodniowa kronika wydarzeń kulturalnych. Nasza kamera zagląda do ratajskich domów kultury, szkół, na imprezy plenerowe i wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ciekawego. Z programu dowiesz się, jak aktywnie spędzić wolny czas i jakie atrakcje czekają na Ciebie na Ratajach. Premiera w każdy wtorek o 16.30.


mój poznań, moja wielkopolska

Mój Poznań, Moja Wielkopolska

Program poświęcony jest historii Poznania i Wielkopolski. Po najciekawszych miejscach województwa, w szczególności jego stolicy, oprowadzają o opowiadają najbardziej zorientowani w tej tematyce poznaniacy – dziennikarz Bartosz Świergiel i historyk dr Marek Rezler.


wywiad rtk

Wywiad RTK

Rozmowy z muzykami, aktorami, osobami związanymi z szeroko pojętą kulturą i sztuką.


Czas na off

Czas na off

Czas na off – program, w którym przybliżamy polskie kino offowe. Prezentacja filmów poprzedzona jest rozmową na ich temat. Wioletta Łechtańska-Błaszczak dopytuje o treść produkcji i ich formę Jerzego Jernasa – polskiego reżysera filmowego i telewizyjnego, scenarzystę, operatora obrazu, producenta filmowego i wreszcie dziennikarza. Jerzy Jernas stał się jednym z pionierów kina offowego w Polsce. W latach 80. XX wieku kierował największym kinem w Wielkopolsce – kinem „Wilda”.


rtk psy, koty i my

Psy, Koty i My

Comiesięczna wizyta w gabinecie weterynaryjnym. Z naszego programu właściciele czworonogów dowiedzą się, jak dobrze dbać o swoich pupili. Oprócz psów i kotów interesują nas wszystkie domowe zwierzaki.


rtk nasze bezpieczeństwo

Nasze Bezpieczeństwo

Program dotyczący bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie Nowego Miasta i Poznania. Audycja realizowana we współpracy z policją, strażą miejską, strażą pożarną, pogotowiem ratunkowym, ale nie tylko. Jeździmy na partole, pokazujemy pracę służb mundurowych, informujemy o przestępczości na naszym terenie, reagujemy na interwencje mieszkańców, nasz numer redakcyjny oraz e-mail jest zawsze w pogotowiu. Premiera raz na kwartał.