Parking buforowy na Miłostowie ma zostać wybudowany nad ul. Warszawską.

Władze Poznania konsultują z mieszkańcami swój projekt utworzenia parkingów buforowych w mieście. Mają one ułatwić korzystanie z komunikacji publicznej.

Parkingi buforowe (tzw. parkingi „park&ride”) mają być trzy: na Górczynie, na Starołęce przy skrzyżowaniu ul. Starołęckiej i Książęcej oraz na Miłostowie przy pętli tramwajowej.

Parkingi P&R są elementami planowanych w tych lokalizacjach zintegrowanych węzłów przesiadkowych, które pozwolą na dogodne przesiadki użytkowników transportu indywidualnego na publiczny transport zbiorowy (autobus, tramwaj, kolej). Umożliwi to korzystne zmiany w podziale modalnym podróży na rzecz efektywnych i ekologicznych środków transportu publicznego, a także wpłynie pozytywnie na usprawnienie ruchu miejskiego – argumentuje Urząd Miasta.

Parking na Górczynie będzie największy. Zaparkuje w nim ponad 300 samochodów. Będzie to parking podziemny o dwóch kondygnacjach. Parking na Starołęce będzie zbudowany z wind i ma pomieścić ok. 150 samochodów. Na Miłostowie miasto chce wybudować parking piętrowy nad ul. Warszawską. Po jednej stronie ulicy znajdzie się rampa wjazdowa, po drugiej wyjazdowa. Parking ma pomieścić ok. 180 samochodów.

Lokalizacje na Starołęce i na Górczynie były już konsultowane z mieszkańcami. W sprawie parkingu na Miłostowie konsultacje odbędą się dziś o godz. 17:00 w Szkole Podstawowej nr 87 na ul. Leszka 42.

Każdy może również zgłosić pisemną uwagę do proponowanych inwestycji pisząc na adres: tz@um.poznan.pl z dopiskiem: „Konsultacje społeczne – parkingi P&R”. Swoje spostrzeżenia można nadsyłać również tradycyjną pocztą na adres: Wydział Transportu i Zieleni UMP, ul.3 Maja 46, 61-728 Poznań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *