W tym roku do użytku dopuszczony został blok przy ul. Morzyczańskiej, wybudowany przez dewelopera Dariusza Wechtę. Okazuje się, że w sąsiedztwie Parku Rataje może powstać kolejny.

Właściciel prywatnej działki na os. Polan planuje postawienie nowego budynku w pobliżu wejścia nr 46 na os. Polan. Ma mieć 4 kondygnacje wysokości i pomieści ok. 30 mieszkań. Pod blokiem wykopany ma zostać podziemny parking.

Właściciel posiada już tzw. warunki zabudowy, czyli dokument, wydawany przez prezydenta miasta, stanowiący pierwszy krok do uzyskania pozwolenia na budowę. Nie wiadomo jednak czy inwestor takie pozwolenie otrzyma. Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Młodych” zaskarżyła warunki zabudowy do Samorządowego Kolegium Odwoławczego.

Nie zgadzamy się z tym , że została tam ustalona zbyt duża powierzchnia zabudowy, która przekracza średni wskaźnik zabudowy, który jest obecnie określony na działkach sąsiadujących – mówi Julia Tritt, rzecznik prasowy SM „OM”. –Mowa jest tutaj o zasadzie tzw. dobrego sąsiedztwa, która tutaj nie jest zachowana. Naszym zdaniem zbyt duża zabudowa na tej działce naruszy ustalony już układ urbanistyczny w tym miejscu – dodaje.

Deweloperzy gdzie się tylko da, tam chcą zabudować – mówi Adam Pawlik, radny miejski PiS, który już od lat jest w gronie osób starających się o utworzenie Parku Rataje. –My zdecydowaliśmy, że to co było już zbudowane w otulinie Parku Rataje to jest stan zakończony i żadnych innych budynków nie akceptujemy – podkreśla.

Radny liczy na to, że warunki zabudowy zostaną unieważnione w SKO. Dla os. Polan nie obowiązuje jeszcze miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, który określiłby co i gdzie można jeszcze wybudować, a czego już nie.

2 myśli nt. „Kolejny blok przy Parku Rataje?”

  1. Poprosi rada osiedla niech wysoka plan….a drugie a parkingi?dla nowych? Będzie jak na Polan gdzie z tylu bloku 18 -23 parkują auta z budynku z przeciwleglej ulicy

  2. Same parki i tylko parki a później narzekanie ze Poznan się wyludnia ze podatki maleją itp. Coś kosztem czegoś. Albo podatki albo parki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *