Pod koniec roku wszystkie miejskie drogi na Ratajach mają być objęte monitoringiem. 800 tysięcy złotych miasto przeznaczy w 2018 na ten cel. W naszej dzielnicy ma pojawić się 17 kamer.

W tym roku nowe kamery pojawią się m.in. na skrzyżowaniach ulic: Jurackiej i drogi wewnętrznej os. Piastowskiego w kierunku Przystani Posnania, Na Skarpie, Obrzyca, Wyzwolenia i Jastrzębiej przy Szkole Podstawowej nr 20, Orlej/Kukułczej, a także na głównych skrzyżowaniach ulic: Dymka, Szwajcarskiej, Chartowo i Kurlandzkiej. Kamery mają w tym roku pojawić się także poza terenem Rataj, ale na Nowym Mieście w obrębie dość niebezpiecznym. – Planujemy rozbudowę monitoringu w rejonie ulicy i osiedla Nadolnik, tam będzie zamontowanych osiem kamer, jak i na skrzyżowaniu ulic Głównej i Gnieźnieńskiej, a także w rejonie cmentarza Miłostowo – Michał Lemański z-ca dyrektora Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa UMP.

Na Nowym Mieście jest zainstalowanych 211 kamer, a czego 110 znajduje się wzdłuż trasy tramwajowej na Franowo.

Obraz monitoringu miejskiego obserwuje MPK, ZDM i strażnicy miejscy, którzy czuwają w pięciu centrach oglądu w poznańskich komisariatach policji. Wgląd poprzez specjalne urządzenia mają mieć także policjanci nawet w swoich radiowozach. – Rozmieszczenie kamer to efekt doskonałej współpracy miasta, rad osiedli, radnych PO z Nowego Miasta oraz mundurowych, która bardzo mnie cieszy. Do działań dołączyła tez spółdzielnia mieszkaniowa Osiedle Młodych, która chce objąć monitoringiem należące do niej tereny, przy pełnej współpracy z miastem. Policyjne statystyki wskazują na to, że monitoring jest niezwykle użyteczny i pomaga w zatrzymaniu przestępców i sprawców wykroczeń. Nowe kamery z pewnością przełożą się na poprawę bezpieczeństwa w tym rejonie. – mówił wiceprezydent Poznania Mariusz Wiśniewski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *