Na wizualizacji pergola również nie jest porośnięta roślinnością.

W budowanym Parku Rataje zieleń jest zbyt uboga, pergola przypomina rusztowanie, a część parku będzie zalewana przez wodę – to główne zarzuty jakie padały ze strony radnych podczas posiedzenia Komisji ds. budowy Parku Rataje.

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie zapewnia, że prace przy budowie Parku Rataje przebiegają zgodnie z harmonogramem. Harmonogram nie był jednak przedmiotem debaty podczas wtorkowego posiedzenia Komisji ds. powstania Parku Rataje w Urzędzie Miasta.

W chwili obecnej zieleń w parku jest bardzo nieciekawa, bardzo drobna, będzie narażona na zniszczenia przez swoją niewielką wysokość – mówił Adam Pawlik podczas posiedzenia. – Zalecenie komisji do pana Prezydenta i do jego służb wyszło takie, aby pochylić się jeszcze raz nad zielenią na terenie całego budowanego parku i aby ta zieleń była bardziej okazała, różnorodna, kolorowa, tak aby mieszkańcy wiedzieli, że są w parku, a nie na autostradzie – podkreślił radny.

Uwagę komisji zwrócił jeszcze jeden element. Urzędnicy, odpowiadając na pytania radnych, stwierdzili, że na budowanej obecnie pergoli nie będzie żadnych roślin. To nie jest żadna pergola bo nie ma na niej żadnej zieleni. To jest rusztowanie – oburzała się radna Lidia Dudziak, radna PiS. – To jest park, tam musi dominować zieleń. Za dużo pieniędzy wydajemy na to, żeby taka rzecz jak ta pergola powodowała niezadowolenie mieszkańców – tłumaczyła radna Dudziak.

Postaramy się oczywiście w jakiś sposób wpisać się w oczekiwania radnych – mówił Krzysztof Sas, wiceprezes PIM, miejskiej spółki realizującej inwestycję. Nie mogę jednak obiecać, że wszystkie oczekiwania będą mogły zostać spełnione. Musimy dokładnie obejrzeć co zostało zrobione, czy jest to zrobione zgodnie z dokumentacją projektową, a następnie można się zastanawiać czy rozwijać ten projekt – zastrzegał.

Wykonawcą Parku Rataje jest firma Skanska, która przedstawiła w przetargu najtańszą ofertę, ale ma doświadczenie związane głównie z budową dróg.

2 myśli nt. „Nie taki miał być Park Rataje!”

  1. Powstaje pytanie do radnych z Komisji ds. Parku Rataje – czy nie widzieli wizualizacji? Czy nie dopilnowali/kontrolowali budowy? Pytanie czy wybór najtańszej opcji był dobry? Czy chęć szybkiego zakończenia/skrócenia czasu robót jest tego wart? Czy firma specjalizujaca się w drogach była dobrym wyborem? Kolejna kwestia – skoro juz są problemy – to kto po zakończeniu będzie odpowiedzialny za dbanie o ten park? Mam nadzieje, że historia Średzkiej Kolei Powiatowej zostanie rzetelnie przedstawiona – jakieś merytorycznie przedstawiona np. w formie tablic, jakichś wydawnictw czy artykułów. Jak na razie cisza w temacie. Ale mam złe przeczucia – skoro ściaga się lokomotywy, parowozy, wagony niezwiązane z ŚKP… Bedzie się ludziom wmawiać, że coś było tak jak de facto nie było?

    1. To jest kwestia projektu, nie realizacji. Radni znali projekt więc nie wiem o co teraz ta nagonka. Swoją drogą ciekawe, który radny jest taki aktywny w mediach i nadaje temat, bo protokołu z posiedzenia z 24.10.2017 jeszcze nie ma online.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *