Pierwszy parking typu Park&Ride powstaje już na Piątkowie, w przyszłym roku kolejne mają zostać wybudowane w naszej dzielnicy. Miasto planuje spotkania z mieszkańcami w tej sprawie.

Mieszkańcy będą mogli pozostawiać swoje samochody na parkingach i dalej kontynuować swoją podróż komunikacją miejską. Pisaliśmy o tym tutaj.Parkingi P&R są elementami planowanych w tych lokalizacjach zintegrowanych węzłów przesiadkowych, które pozwolą na dogodne przesiadki użytkowników transportu indywidualnego na publiczny transport zbiorowy (autobus, tramwaj, kolej). Umożliwi to korzystne zmiany w podziale modalnym podróży na rzecz efektywnych i ekologicznych środków transportu publicznego, a także wpłynie pozytywnie na usprawnienie ruchu miejskiego. – mówi Patryk Pawełczak z Urzędu Miasta.

Konsultacje na Nowym Mieście dotyczyć będą planowanej budowy parkingu „Parkuj i jedź” w okolicy pętli autobusowej na Starołęce i tramwajowej na Miłostowie. Celem konsultacji będzie zapoznanie wszystkich chętnych osób z planowanymi zmianami oraz poznanie ich opinii, uwag czy sugestii w tym temacie.

W ramach konsultacji odbędą się dwa spotkania na Nowym Mieście:

– P&R Starołęka – 19 lipca 2017 r. godz.17.00 – Osiedle Starołęka-Minikowo-Marlewo, Szkoła Podstawowa nr 59, ul. Baranowska 1,

– P&R Miłostowo – 20 lipca 2017 r. godz.17.00 – Osiedle Antoninek-Zieliniec-Kobylepole i Warszawskie-Pomet-Maltańskie, Szkoła Podstawowa nr 87, ul. Leszka 42.

Można składać także uwagi i propozycje pisemne przez cały okres trwania konsultacji, czyli od 17.07.2017 do 31.07.2017.  Wnioski można wysyłać drogą elektroniczną na adres: tz@um.poznan.pl (w tytule należy wpisać „Konsultacje społeczne – parkingi P&R”) oraz pocztą na adres Wydział Transportu i Zieleni UMP, ul. 3 Maja 46, 61-728 Poznań. Więcej informacji o konsultacjach i projekcie tutaj.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *