Najpierw wymienią nawierzchnię przed szkołą, potem zdecydują czy będzie można tu parkować, a od września zmienia się dyrekcja.

W Szkole Podstawowej nr 50 na osiedlu Stare Żegrze zmiany. Do końca lipca ma zostać wymieniona nawierzchnia przed placówką. Na miejscu starych płyt chodnikowych pojawi się kostka brukowa. Wszystko na 900 metrach kwadratowych. – Postulowali o to rodzice dzieci niepełnosprawnych, którzy mięli tu coraz większe problemy z przejechaniem wózkami. Dlatego Rada Osiedla Żegrze przeznaczyła na te prace 75 tysięcy złotych, pozostała część czyli 25 tysięcy złotych dał na ten cel Wydział Oświaty UMP– mówi Łukasz Kapustka z RO Żegrze. Czy będzie można tu parkować? Tego jeszcze nie wiadomo. Dyrekcja nie podjęła jeszcze decyzji w tej sprawie.

Od września w placówce zmieni się cała dyrekcja. Sprawować funkcji nie będzie już Alina Dobrzyńska, której kadencja kończy się 31 sierpnia. Jej miejsce ma zająć inny nauczyciel z „pięćdziesiątki”. Na stanowisko dyrektora zostanie powołany z urzędu, bez konkursu. – Urząd Miasta Poznania nie zdążył ogłosić konkursu na dyrektora tej szkoły przez zmiany związane z wprowadzeniem reformy oświaty. W przeciągu 10 miesięcy ogłosiliśmy blisko 80 konkursów, a w lipcu i sierpniu się tego nie robi. – mówił Wiesław Banaś, zastępca dyrektora Wydziału Oświaty w Poznaniu. Prezydent może powierzyć na okres 10 miesięcy sprawowanie funkcji dyrektora szkoły osobie, która nie obejmuje obecnie takiego stanowiska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *