Każde warsztaty organizuje Brama Poznania, składać się będą ze spaceru tematycznego z przewodnikiem oraz warsztatu języka angielskiego, zawsze dotyczyć będą innego tematu.

Czym jest turystyka kulturowa? Jak zwiedzać Poznań tematycznie i spojrzeć na niego z zupełnie nowej strony? Jakie zwroty w języku obcym mogą się przydać w przestrzeni miejskiej?

Na warsztaty zapraszamy seniorki i seniorów z każdym poziomem znajomości języka angielskiego, także tych, którzy dopiero zaczną przygodę z tym językiem. Spojrzymy na Poznań z perspektywy różnych grup tworzących miasto na przestrzeni wieków: kobiet, społeczności protestantów, naukowców i odkrywców oraz Żydów.

Informacje praktyczne
Odbiorcy: seniorki i seniorzy
Terminy: wybrane poniedziałki o godz. 10.00; harmonogram spotkań poniżej
Miejsce: Brama Poznania, ul. Gdańska 2
Koszt: bezpłatne
Zapisy: Udział w spotkaniach należy wcześniej zgłosić pod numerem telefonu 61 647 7634 lub osobiście w Bramie Poznania w Punkcie Informacji.
Szczegółowe informacje o zajęciach pod numerem telefonu 61 647 7634.

HARMONOGRAM:

Szlak Dziedzictwa Reformacji 29.07.2019 r. godz. 10.00

Spacer z przewodniczką/przewodnikiem po Trakcie Królewsko-Cesarskim, drogą wytyczoną między dwoma dawnymi protestanckimi kościołami do dziś obecnymi w przestrzeni miasta. Poszukamy miejsc, które przypominają o dawnych społecznościach protestantów żyjących w stolicy Wielkopolski, a także o ich materialnym i niematerialnym dziedzictwie. Znane, mocno zakorzenione w krajobrazie miasta zabytki i przestrzenie pokażą się nam z nietypowej, często zapomnianej perspektywy. Spacer zająć może do 2 godzin. Wycieczka powstała z okazji rocznicy 500-lecia Reformacji w 2017 roku.

Warsztat języka angielskiego będzie okazją do poznania i przećwiczenia nowej porcji słownictwa.

Poznański Szlak Nauki 26.08.2019 r. godz. 10.00

Spacerując z przewodnikiem ulicami Poznania i przyglądając się zabytkowym przestrzeniom miasta, poszukajmy śladów poznańskich naukowców, odkrywców, innowatorów i wynalazców.

Nauka to – zdaniem Newtona – stawanie na ramionach olbrzymów. Współczesne społeczności poznańskich uczelni podtrzymują tradycje humanistów z Akademii Lubrańskiego, uczonych jezuickich, społeczników z Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk i wielu innych poznańskich badaczy i odkrywców.

W trakcie warsztatów języka angielskiego przećwiczymy słownictwo i umiejętności językowe.

Szlak Dziedzictwa Żydowskiego 30.09.2019 r. godz. 10.00

Spacer z przewodniczką/przewodnikiem po obszarze Szlaku Dziedzictwa Żydowskiego na Trakcie Królewsko – Cesarskim. Przyjrzymy się trwającemu przez stulecia w stolicy Wielkopolski współistnieniu kultur: chrześcijańskiej i żydowskiej, brutalnie przerwanemu w latach II Wojny Światowej. Wspólnie odkryjemy ślady obecności Żydów w mieście: te do dziś wyraźnie zaznaczone w miejskiej tkance, jak i te nieco już zatarte. Sprawdzimy, czy dziedzictwo żydowskie obecne jest we współczesnym Poznaniu.

Warsztaty języka angielskiego będą okazją do poznania kilku nowych zwrotów i słów oraz podsumowania tych już poznanych w trakcie zajęć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *